Jak dodatkowo zarobić na katalogu firm?

Wielu właścicieli katalogów firm, przedszkoli, restauracji itp. zadaje sobie pytanie czy oprócz już oferowanych pakietów za wpis do katalogu istnieje sposób aby zwiększyć spektrum usług możliwych do zaoferowania swojemu klientowi i co może za tym iść - do zwiększenia zarobków z prowadzonego katalogu.

Jednym ze sposobów na zwiększenie przychodu z prowadzonego katalogu jest wprowadzenie modelu rozliczeń za przeklik do strony klienta z linku umieszczonego w katalogu. Kampania CPC może zastąpić istniejący sposób linkowania, który w bardzo dużej ilości przypadków sprowadza się do odesłania użytkownika z katalogu na adres url podany w linku w katalogu.

Co gorsze, duży procent katalogów nie analizuje przeklików z wpisów przez co traci wiele cennik informacji np. o tym, który wpis generuje najwięcej przeklików co można później przekuć na bardziej ścisłą współpracę z właścicielem takiego wpisu. Poniżej możesz zobaczyć jak aktywności z przeklików są prezentowane w CPAMANAGER.NET.

Na przykładzie usługi CPAMANAGER.NET zaprezentuję w jaki sposób utworzyć link afiliacyjny w modelu CPC gotowy do umieszczenia w katalogu. Link będzie zliczać przekliki i naliczać wynagrodzenie za przeklik.

Tworzymy link afiliacyjny rozliczany w modelu CPC

Zaloguj się do swojego konta a następnie przejdź do sekcji Linki afiliacyjne. Oczywiście jeśli nie masz dodanej żadnej strony dodaj nową.

Jesteś w miejscu, które zawiera wszystkie linki przypisane do danej strony www. Następnie kliknij Akcje oraz ikonę plusa aby dodać nową akcję.

W formularzu dodania nowej akcji podaj Nazwę akcji, dzięki której będziesz mógł łatwo rozpoznać co to za akcja. Typ akcji - wybierz kampanię CPC oraz Stawkę za akcję z linka jaką w tym przypadku Ty jako właściciel katalogu będziesz otrzymywać od firmy, do której będziesz kierować ruch np. 0.01 zł.

Prawie gotowe. Teraz już tylko potrzebujesz linka afiliacyjnego, który umieścisz w katalogu zamiast tego, który obecnie pełni rolę odnośnika do strony www firmy, która jest reklamowana. Jak utworzyć link afiliacyjny dowiesz się wpisu Krótko o dodatkowych korzyściach jakie może dać skracanie linków.

Pamiętaj o tym, że przed utworzeniem linka afiliacyjnego musisz dodatkowo utworzyć konto partnerskie, do którego będą zliczane przekliki i stosowne wynagrodzenie.  Takie konto jak i link afiliacyjny musisz utworzyć dla każdego klienta Twojego katalogu.

Potrzebujesz pomocy we wdrożeniu?

Napisz na support@cpamanager.net. Chętnie pomożemy wdrożyć ten ciekawy model rozliczeń w Twoim katalogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *