Jak zmierzyć skuteczność kampanii mailingowej?

Wykupiłeś mailing w zewnętrznej firmie. Ponoć ich baza nie jest "przechodzona" a współczynnik otwieralności jest bardzo wysoki co z pewnością przełoży się na ilość akcji, które zostaną wykonane. Czy to złożenie zamówienia w sklepie czy to wypełnienie formularza kontaktowego. Wszystko jest świetne, przejrzyste i w zasadzie nic tutaj nie brakuje. Ale ale - czy przypadkiem nie chciałbyś wiedzieć jak w rzeczywistości wysyłka po obiecanej bazie działa? Tzn. jak przekłada się na realnie założone cele?

Ile akcji wygenerował ten mailing?

Na to pytanie prawdopodobnie nikt nie udzieli Ci odpowiedzi ponieważ:

  1. Firmy prowadzące akcje mailingowe przeważnie śledzą otwieralność i przekliki (i te statystyki mogą Ci dostarczyć) natomiast pomijają śledzenie realizacji celów
  2. Ty nie posiadasz rozwiązania, które w łatwy sposób pozwala na kontrolę efektywności zamawianych wysyłek

Z CPAMANAGER.NET z łatwością określisz ile zamówień wpadło z konkretnej wysyłki, banera reklamowego lub reklamy AdWords. Wystarczy, że na stronie swojego sklepu dodasz kod śledzący transakcje (o tym jak to zrobić dowiesz się tutaj) a swoim partnerom zamiast dawać bezpośredni link do sklepu lub landing page będziesz dawać wcześniej wygenerowany link afiliacyjny.

Dzięki takiemu podejściu uzyskasz podgląd na niezależne statystyki dla każdej prowadzonej wysyłki. Co więcej będziesz mógł porównywać skuteczność działań wielu firm, z którymi współpracujesz.

Bez wątpienia jest to prosty, szybki i skuteczny sposób na zwiększenie świadomości na temat efektywności wykorzystywanych kanałów sprzedaży.

W razie problemów lub pytań jak zwykle czekamy pod adresem support@cpamanager.net.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *