Krótko o dodatkowych korzyściach jakie może dać skracanie linków

To, że nikt nie lubi długich adresów i te krótkie są łatwiejsze do zapamiętania to już wszyscy wiemy. Ale czy uzyskanie pięknego, przyjaznego odnośnika do sklepu, strony czy bloga to jedyny cel w całym procesie skracania linków? Otóż nie. Skracanie linków pozwala na analitykę przeklików jak i tego jak użytkownik zachowuje się na stronie docelowej ale najlepsze jest to, że skracanie linków może zwiększyć sprzedaż! Tak - zwiększyć znacząco sprzedaż.

W jaki sposób? Otóż wystarczy, że skrócony link będzie posiadał możliwość śledzenia np. zamówień składanych za jego pośrednictwem (czyli z przekliku przez ten link). Tak działający link umieszczony np. na Facebooku, Twitterze czy Instagramie pozwoli Ci sprawdzić jak skuteczne są te kanały w pozyskiwaniu nowych zamówień w Twoim sklepie. Oczywiście umieszczanie tego typu linków w mediach społecznościowych to nie jedyna forma "łowienia" zamówień.

Linki afiliacyjne możesz rozdawać blogerom, którzy rekomendują Twój produkt. Dzięki temu na pewno chętniej będą promować produkty w Twoim sklepie z racji otrzymywanej prowizji (tak, do każdego linka afiliacyjnego możesz przypisać konkretną prowizję za wykonanie akcji sprzedażowej!). Oczywiście takich linków afiliacyjnych możesz tworzyć tyle ile jest potrzebne, z innymi stawkami za wykonanie akcji oraz modelami rozliczeń (CPA, CPS, CPC).

Zainteresowany? Wypróbuj to!

Na przykładzie funkcji skracania linków dostępnej w CPAMANAGER.NET zaprezentuję jak utworzyć link afiliacyjny, który będzie kierować do sklepu internetowego oraz notować transakcje przychodzące od użytkowników przeklikujących się przez ten link.

Zacznijmy od utworzenia konta w usłudze CPAMANAGER.NET. Konto można utworzyć za darmo na 30 dni. Po 30 dniach można je po prostu usunąć albo lepiej - zacząć wykorzystywać w marketingu w swoim biznesie!

Po utworzeniu konta zaloguj się do usługi danymi, które otrzymasz na adres email podany podczas rejestracji. Po zalogowaniu powinieneś zobaczyć podobny ekran do tego poniżej. Oczywiście w przypadku nowo założonego konta nie będzie w nim żadnych aktywności ani transakcji.

Z lewego menu w sekcji STRONY WWW kliknij na widoczny adres, który dodałeś a następnie na linki afiliacyjne.

W tym momencie widzisz ekran podobny do tego poniżej. Jest to lista linków afiliacyjnych utworzonych w koncie. Dodaj nowy link klikając w ikonkę + znajdującą się po prawej stronie - tak jak na poniższym przykładzie.

W formularzu uzupełnij wymagane pola. Jako Nazwę podaj coś co będzie odzwierciedlać np. źródło, w którym link zostanie umieszczony np. Fora samochodowe. Adres docelowy to adres url prowadzący do sklepu internetowego, na który użytkownik klikający w link afiliacyjny zostanie przekierowany. Alias to super przydatna funkcja, która pozwala na tworzenie przyjaźnie wyglądace linki w stylu http://affl.co/cpamanager_nowe zatem możesz tutaj wpisać np. nazwę swojego sklepu np. http://affl.co/sklep_z_oponami. Wybierz wcześniej zdefiniowaną akcję jaka ma zostać wykonana po przekierowaniu oraz strefę w jakiej zostanie umieszczony na stronie link afiliacyjny. Następnie przypisz link do partnera, dla którego będą przypisane aktywności pochodzące z linka.

Zapisz wypełniony formularz. W tym momencie posiadasz link afiliacyjny, dzięki któremu będziesz mógł robić wszystkie rzeczy opisane powyżej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *